Mavinin Kızı
Maviliklerde Buluşalım

Günlüğüm

Benim günlüğüm

0 152

Herkese merhabaa

Ne yazsam ne konuşsam ne araştırsam da okunsa diye düşünürken bir anda durdum ve dedim ki burası senin günlüğün olacaktı. Sen neyi merak ediyorsan. Sen ne konuşmak istiyorsan onun olduğu bir sayfa olacaktı. Sevgilin sen burayı günlüğün gibi kullan içinden geldiği gibi yazabil diye hediye etmişti sana. Ve hemen bu aydınlanmayla sadece içimden geldiği gibi günlüğüme yazmaya geldim.

Hayatın koşturmacası içersinde çırpınırken bir durdum. Ve bakınca kısacık zamana ne kadar çok şey sığdığını geçirdim gözlerimin önünden. Aslına bakarsanız mezuniyet sonrasında her şey nasıl bu kadar hızlı ilerledi hiç anlamadım. Üzüldüm, sevindim, insanlarla kıyasladı kendimi, yaşadıklarımı ve sonra durdum. Dedim ki: Herkesin tecrübesi elbette ki aynı olmuyor. Başta çok kıyaslardım o bu koşullarda çalışacak ben bu. Başka biri bu maaşı alacak ben bu. Sonra zaman geçtikçe fark ettim ki hayat kimseye aynı değil. Herkes kendi defterinde kendi hikayesini bambaşka kalemlerle yazıyor. Ve bu da iyisiyle kötüsüyle benim hikayem. Kimi şanslı, kimi çalışkan, kimi başarılı, kimi başarısız. İnsanlar bambaşka. İnsanların yolları da bambaşka. Bunu anladıktan sonra her şey daha kolay her şey daha aşılabilir gelmeye başladı. İnanın. Hayatınızın hangi evresindesiniz bilmiyorum ama inanın ki hayat kimse için hiçbir zaman aynı olmayacak. Bu nedenle o ne yaşadı bu ne yaşadıdan çok siz nerde nasıl mutlu yaşayabilirsiniz ona odaklanın. Diş hekimi olarak mezun oldum. Şükürler olsun ki:) Hiç bitmeyecek sanıyordum ama bitti şükürler olsun. Dus mu özel sektör mü sorularını mezuniyet öncesi biraz cevaplamış bulunmuştum. Mezun olmadan yaşananlar beni şuan dus gibi bir sürece güçsüz olduğuma karar verdirtmişti. Ve özel sektörle girdim meslek hayatıma. Neler yaşadığımı teker teker anlatmayacağım şuan ama bilmenizi isterim ki hiçkimse size altın tepside bir şey sunmayacak. Eğer kendi çabanızla ve dayısız 🙂 iş hayatına atıldıysanız dimdik, gelişmeye açık, ve daha az duygusal olarak başlamanız gerekiyor. Aksi şekilde de atılabilirsiniz tabi:) Bu tamamen benim tecrübelerim ve başta da dediğim gibi kimsenin hikayesi aynı değil. Zorlu birkaç iş yeri tecrübesinden sonra şuan çalıştığım yerde devam ediyorum. Ağladım, zorlandım, hırpalandım, parasız da kaldım ama hiçbir zaman durmadım. Pişman olmadım. Bu kararı ben vermiştim ve sonuçlarına da hazırdım. Meslek hayatımın daha çok başındayım ve bu gemi daha çok yol alacak biliyorum. Hayallerime kavuşmak da o aldığım yollardan geçecek bunu da biliyorum.

Neyse ağır akan bir konuşmadan sonra iş konusunu biraz geçelim istiyorum. Sadece hangi yolda yola çıktıysanız hep çok çalışacağınızı kendinize hatırlatın. Az çalışarak sadece kaybolursunuz.

Meslek hayatına alışma sürecimle beraber yep yeni de bir şehire alışıyordum aynı zamanda. Ankara..

Günlük

Ah ankara seni ilk geldiğimde çok sevmiştim ama şuan hislerim aynı değil. Ankaraya taşındım. Yaşadıklarımdan dolayı muhtemelen sanki Ankara beni mutlu edemedi gibi. Şehrin bir suçu yok muhtemelen ama Ankaraya ilk geldiğimde topladığım gğzel anılara gölge oldu kötü tecrübelerim. Ama neyse  ki erkek arkadaşım  ve ailem de yanımdaydı. Zorluklarla karşılaştığımda omzunda ağlayacağım geçeceğine beni inandıran en büyük destekçilerim hep yanımdaydı.

Hayatımın haritası, hayallerimin kutup yıldızı, kalbimin aşkla atabilme sebebi..

Tüm hayatımı geçirebileceğim ve tüm hayatımı onunla bitirebileceğim parçam. Hayatıma öyle bir almışım ki onu sanki öncesi de sonrası da yok. Böyle bir insan varsa yanınızda her zorluk aşılıyor. Her güzellik bekleniyor. Sabrı da öğretiyor sabırsızlığı da. O zorlu zamanları beraber atlattık. Beraber atıldık hem mesleğimize hem yeni şehire. Sonra hayallerimiz için ayrıldık. Farklı şehirlere düştük. Ama ortak hayatımız hayallerimiz için çabalıyoruz ikimiz de. Bu kadar duygusallığı bir yerde kesmeliyim yoksa ilanı aşka dönecek tüm yazı:) Tüm Türkiyenin nişanlandığı bir bayram günü hayatlarımızı birleştik.

Bu arada sevgilimin hayali olan iş yerini açtık. Güzellikleri de kucakladık yani anlatacağınız. Hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor yani mutsuzken sonsuza kadar mutsuz kalmayacağınızı bilin. Hayat her zaman araya serpiştirecek bir şeyleri. Anı yaşayın. Ve cebinizi doldurun. Nasıl başladığımı nasıl bitirdiğimi bilmediğim bir yazının sonunu getirmek istiyorum artık. Kafanızı karıştırdıysam affola:) kendinize dikkat edin seviyorum sizi. Görüşmek üzere:

Yazımı Yorumlar Mısın

E-posta adresinizi gizli tutacağım.