Mavinin Kızı
Maviliklerde Buluşalım

Soğuk Algınlığı 1 Günde Nasıl Geçer?

Soğuk algınlığı en hızlı nasıl geçer?

4 175

Herkese merhabaaa😊 Nasılsınızz?

Böyle enerjik girdiğime bakmayın soğuk aldım. Umarım siz de hasta değilsinizdir. Havalar yeni yeni soğumaya başladı ve ben hemen ilk soğuklarda hasta oldum. Beni tanıyanlar bu hikayeye şaşırmadılar elbette. Havaların düzensizliğiyle birlikte ve bence bağışıklığımızın düşmesinin de etkisiyle hastalıklar arttı. Kiminle görüşsem soğuk almış, grip. Resmen salgın var ve aşırı hızlı bulaşıyor. Sizler de dikkat edin.

Bazı insanlar hasta olduklarında hayatlarına devam edebilseler de maalesef bende durum böyle olmuyor. En ufak hastalıkta hayatım durup sadece yatışa ve dinlenmeye geçiyor. E durum böyle olunca da rutinlerim, planlarım aksıyor ve geriye düşüyorum.

İyileşmeye çalışırken bir şey fark ettim ve bu bilgiyi kendime saklamak asla istemedim. Bilmeyen bir kişiye bile duyurmak beni aşırı mutlu edeceği için bloğumda yer vermek istedim. Siz de eğer fosurdaksanız(bu benim dilimde burnu akan insan demek :)), halsizseniz, nefes alamıyor ve tıkalıysanız yani soğuk algınlığı ya da gribe yakalandıysanız size soğuk algınlığını en çabuk nasıl geçireceğinizi söyleyeceğim. Ve bu yol tamamen doğal:)😉

Soğuk Algınlığı 1 Günde Nasıl Geçer?soğuk algınlığı

Tecrübe ettiğim üzere size bu bilgiyi veriyorum ki soğuk algınlığı en çabuk limonu kabuğu tüketince geçiyor. Çok kötü durumdaydım. Fosurdaktım ve aşırı halsizdim. Arkadaşımın önerisi üzerine 1 limonu güzelce yıkadım, kabuğuyla beraber dilimledim ve 1 kupa bitki çayıyla yedim. İlaç bağımlısı biri olarak söylüyorum ben hiçbir ilacın bu kadar hızlı etki ettiğini görmedim. Siz de bir an önce önce iyileşmek istiyorsanız mutlaka deneyin derim. Bir önerim daha olacak bitki çayınızı ballı içerseniz limonun ekşiliği kabuğunun acılığı ve çayın tatlılığı dengelenip nötrlenecek ve yüzünüzü buruşturan tadı almayacaksınız.

Umarım sizin de iyileşmenizi sağlar ve bana teşekkür edersiniz:)

Bu arada herhangi bir rahatsızlığınız varsa yemeden doktorunuza danışın. Bu sadece benim tecrübem ve de doğal bir yol olduğu için sizlerle paylaşıyorum.
Böyle bir faydasını gördükten sonra acaba limon kabuğunun başka ne gibi faydaları var diye merak ettim. Araştırdım. Tabi ki öğrendiklerimi sizinle de paylaşmak isterim😉🥰

Limon Kabuğunun Faydaları

 1.  C vitamini deposu.
 2. Vücutta yağlanmayı azaltıyor.
 3. Kabızlığı önler.limon kabuğunun faydaları
 4. Güçlü bir antioksidandır.
 5. Hücre hasarını önler.
 6. Kanser riskini azaltır.
 7. Zayıflamaya yardımcı olur.
 8. Eklem ağrılarına iyi gelir.

Eğer limonu kabuğuyla sade bir şekilde yiyemezseniz faydalarından yararlanabilmek için limon kabuğunu yaptığınız keklere, ekmek hamurlarınıza rendeleyebilir ve yemeklerinize ekleyebilirsiniz. Soğuk algılığı günlerinde limon kabuğu tüketebileceğiniz güzel  tariflere buradan ulaşabilirsiniz:)

Çocuklarınıza da limon kabuğunu yedirebilmek için limon kabuğundan güzel şekerlemeler yapabilirsinizz:) Tarife buradan ulaşabilirisiniz.

Limonla detoksla tanışmıştık ama benim sizlere daha değişik detoks önerilerim olmuştu onlara da buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın💙

 

 

4 Yorum Yapıldı
 1. Aysu

  Söyledikleriniz ve anlatış tarzınız çok güzel yazılarınızın devamını merakla bekliyorumm 🌸

  1. Mavinin Kızı

   Beğenmenize çok sevindim. Sık sık sizlerle olacağım💙💙

 2. 💚

  Merhabalar tekrar, bildiğiniz üzere yazılarınızı çok seviyorum bu yazınızı da severek okudum. Ben de griptim ve uyguladım baya iyi geldi toparlattı beni. Öneriniz için çok teşekkür ederim.

  1. Mavinin Kızı

   Rica ederimm

Yazımı Yorumlar Mısın

E-posta adresinizi gizli tutacağım.